PrimeFaces Kitap Önerisi – Instant Primefaces Starter

Java ile web geliştirme yapanlar için büyük bir kolaylık sağlayan, JSF dünyasında oldukça popülerleşmeye başlayan, Türk üretimi başarılı bir web çatısı Primefaces.

JavaEE geliştiricilerini javascript ve CSS yazmaktan kurtarıp, içerisinde yer alan componentlerle çesitli Ajax ve Push işlemlerini de kod yazmadan gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Bir süredir ben de javaee ve çeşitli çatıları ile web uygulaması geliştirmekteyim / ögrenmekteyim. Primefaces ile uygulama geliştirmeye başlamak isteyenler için ingilizce bir ebook önerisi amacıyla bu yazımı hazırladım.

Instant Primefaces Starter” isminde ki bu kitabı, yazarı okuyup, görüşlerimi iletmem için bana göndermiş. Temel java bilgisi olan herkes bu ebooktan sonra primefaces ile rahatça web uygulamaları geliştirmeye başlayabilir. Gerçekten anlaşılır bir dille ve öğretici örneklerle hazırlanmış bir kitap. Kitap içerisinde ayrıca “Show Time Guru” isminde örnek bir Sosyal Ağ projesi de yapılarak Primefaces’in birçok componenti kullanılıyor.

PrimeFaces Starter

Kitapta genel olarak;

-Ajax / Non Ajax örnekler
-Drag/Drop gibi tarayıcı desteklerini primefaces componentleri üzerinde kullanma
-Prime Push / Socket işlemleri
-Primefaces ile Mobile Arayüz

başlıkları dikkatimi çekti.

Kitap içeriği hakkında bilgi almak istiyorsanız adresini ziyaret edebilirsiniz.

Primefaces ile beraber, glassfish, maven, eclipse, hakkında da bilgi sahibi olabileceğiniz bu kitapta, database dizaynı, yazılım mimarisi (PF) ile alakalı yazılarda örnek sosyal ağ projesi üzerinden gösterilmekte.

13 Eylül 2013 tarihinde yayınlandı

Yazı Kategorileri:

Java, JSF, Programlama

Sözünüzü esirgemeyin: